Київська ОДА проведе перевірку дотримання земельного законодаства

13 липня 2015 64 0
Київська ОДА проведе перевірку дотримання земельного законодаства
Zakarpattya.net.uaКиївська ОДА проведе перевірку дотримання земельного законодаства

Київська облдержадміністрація створила комісію з перевірки дотримання земельного законодавства, повідомляє прес-служба відомства.

У полі зору нового контролюючого органу потраплять всі рішення про виділення, оренду та використання земельних ділянок у Київській області за останні сім років. Ця комісія повинна стати серйозним інструментом боротьбі з корупцією в земельній сфері.

Очолив комісію перший заступник голови Київської ОДА Лев Парцхаладзе, а до її складу увійшли представники адміністрації та регіональних управлінь Служби безпеки України, прокуратури, МВС, Держсільгоспінспекції, Державної фіскальної служби, Госгеокадастра і депутати Київської облради.

Комісія проведе перевірки відповідності чинному законодавству всіх розпоряджень голів райадміністрацій, наказів головного управління Держземагентства у Київській області та його територіальних органів, а також здійснення виконавчими органами сільських, селищних та міських рад регіону делегованих повноважень у сфері регулювання земельних відносин за період з 1 січня 2008 р. по 1 Червень 2015 р.

«У Київській області існує серйозна проблема, яка не вирішувалася роками: близько 50% оброблюваних сільгоспземель офіційно не оформлені — таким чином користувачі землі уникають сплати податків. Недоотриманий внаслідок цього прибуток обласного бюджету може становити 600 — 700 млн грн. Ще одна проблема — величезна кількість рішень місцевої влади про виділення, оренду, використання земельних ділянок у Київській області, які приймалися незаконно, за хабар. Причому навіть у разі виявлення незаконності того чи іншого рішення не постраждав жоден держчиновник, який приймав таке рішення», — цитується в повідомленні Лер Парцхаладзе.

Виконано за допомогою Disqus