Бджоли можуть вимерти через 20 років

14 серпня 2016 122 0
Найбільш негативно впливають на бджіл пестициди
inlviv.in.uaНайбільш негативно впливають на бджіл пестициди

Бджоли знаходяться у серйозній небезпеці. Комахи вже багато років стикаються з проблемами екології, появами нових хвороб і застосуванням пестицидів, які приводять до їх зникнення, повідомляє aggeek.net.

Популяція бджіл у світі щорічно скорочується, навіть влітку.

У новій доповіді Бджолиної інформаційної організації (BIP) говориться про те, що з кожним роком смертність серед бджіл тільки збільшується.

ВIP почала відслідковувати втрати у колоніях бджіл ще у 2007 р. Спочатку вона вивчала втрати бджолиних колоній взимку. Вимирання комах у цей період цілком виправдано важкими погодними умовами. Але виявилося, що і влітку комахи все одно гинуть, притому у великих кількостях.

Головні винуватці того, що колонії бджіл з кожним роком скорочуються — пестициди. Хімікати завдають шкоди імунній системі комах, позбавляючи їх здатності боротися з хворобами і бактеріями.

Крім того, з кожним роком з'являються нові штами вірусів, з якими людство поки не вміє боротися. Ще один виклик для ослаблених бджіл — екологічні зміни на планеті.

Усе це призводить до того, що через 20 років ми можемо втратити всю бджолину популяцію. Уже зараз втрати настільки великі, що навіть якщо прибрати негативні чинники — це мало збільшить кількість комах.

Білий Дім поставив собі за мету скоротити зимові втрати бджіл вунаступні 10 років на 15% за рахунок зменшення використання певних пестицидів. За рекомендаціями USDA, щорічні втрати повинні бути знижені до 18,7%. За 2014-2015 р.р. вони становили понад 23%.

Уже зараз фахівці з Гарварду працюють над так званою «робобджолою», навчаючи її відтворювати поведінку живих бджіл.

У минулому році тільки за рахунок експорту меду бджоли принесли в економіку України близько $30 млн.

Виконано за допомогою Disqus