На Черкащині створять робочу групу з оподаткування аграріїв

15 серпня 2016 62 0
У Черкаській області вирішили створити робочу групу щодо особливостей оподаткування аграріїв
ck-oda.gov.uaУ Черкаській області вирішили створити робочу групу щодо особливостей оподаткування аграріїв

У Черкаській області вирішили створити робочу групу щодо особливостей оподаткування аграріїв на базі Уманського, Маньківського і Жашківського районів. Рішення було прийнято за результатами круглого столу «Податкова назустріч аграріям», пише прес-служба Черкаської облдержадміністрації.

Її представники опрацьовуватимуть пропозиції, що надходитимуть від аграріїв, та працюватимуть над адаптацією законодавчих актів до рівня, що задовольняв би потреби держави і не стримував би розвиток аграріїв.

«З 2 млн га землі на Черкащині 1 млн га – сільгоспугіддя. Відтак спілкуємося відверто з практиками, тими, хто платить податки та надає робочі місця, адже вони з власного досвіду розуміють всі негаразди роботи податкової. Зауважу, діалог між владою і підприємцями має бути прямий відвертий і не конфліктний. Напрацьовані ж підприємцями і наявні в обласній адміністрації та ДФС ініціативи об’єднаємо, щоб запропонувати Міністерству фінансів для покращення роботи аграрного сектору», — повідомив перший заступник голови ДФС України Сергій Білан.

Народний депутат України Максим Поляков зазначив, що Черкащина – базовий для агропромислового комплексу регіон.

«Наразі змінюється підхід до співпраці з ДФС. Він є більш партнерський і зрозумілий. Тому необхідним є обговорення нерівності оподаткування між аграріями та одноосібниками, які наразі не сплачують податки і від цього сільські і районні бюджети втрачають до 15% надходжень», — зазначив депутат.

Власне бачення вирішення проблем аграріїв запропонував до обговорення заступник голови Черкаської облдержадміністрації Ярослав Березань. Він наголосив на тому, що серед перспективних завдань обласної влади є не лише розвиток сільськогосподарського товаровиробництва, а й переробки його продукції.

«Концепція побудови індустріально-аграрних парків на території області для глибокої переробки сільгоспвиробництва — наш пріоритет. На індустріальних парках працює весь світ, це – передовий та успішний досвід», — зауважив він.

Kurkul.com у рамках проекту «Податковий АгроКонтроль» намагається зібрати об’єктивні дані та розповідає про реальний вклад аграріїв у держбюджет. Всі публікації проекту зібрані у спецтемі на нашому сайті.

Виконано за допомогою Disqus