На Херсонщині відкрили перші сімейні ферми

13 липня 2015 50 0
На Херсонщині відкрили перші сімейні ферми
Херсонська ОДАНа Херсонщині відкрили перші сімейні ферми

У Голопристанському районі (Херсонська область) в рамках проекту «Розвиток молочарських кооперативів» на базі сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Могутній» відкрили першу в області сімейні ферми. Про це повідомляє прес-служба облдерадміністрації.

Перші сімейні ферми створені в селі Пам'ятне Голопристанського району в сім'ях Соломонюк і Устименко. Відповідно до програми розвитку, що фінансується компанією «Данон Дніпро», сімейні ферми обладнають системою кондиціонування, освітлення і автоматизованим доїнням. Тепер фермери будуть надавати якісне молоко кооперативу «Могутній», тому що завдяки системі охолодження молока поставляє якісний продукт на молокозавод «Данон Дніпро» у Херсоні, з яким співпрацює вже 11 років.

Як зазначив менеджер компанії «Данон Дніпро» Анатолій Шатковський, вартість наданого на одну ферму обладнання становить $5 тис. Однак прибуток, який отримають фермери завдяки поліпшенню умов утримання корів, яка складе 25%. За його словами, в Україні вже існує 35 сімейних ферм, створених за програмою компанії «Данон», але вони продовжують шукати кандидатів для подальшої реалізації цього проекту.

Самі ж фермери розповіли, що з початку з недовірою поставилися до запропонованого проекту, проте завдяки ініціативності голови кооперативу «Могутній» Світлані Кудако вирішили спробувати і не шкодують про це, адже, за їхніми словами, робота стала легше і ефективніше.

Сама ж Світлана Кудако вважає, що відкриття двох сімейних ферм у селі Пам'ятне це тільки початок, і є плани по подальшому впровадженню проектів розвитку в селах, що входять до кооперативу «Могутній».

Виконано за допомогою Disqus

+ 30° ... + 17°

Вітер

1.9м/с

Опади

0мм

Вологість

50%