Аукціони на оренду землі провокують корупцію — думка

20 серпня 2016 33 0
В одному з сіл Чернігівщини не хочуть орендувати землю
cepolina.comВ одному з сіл Чернігівщини не хочуть орендувати землю

Зараз у Змітнівській сільраді Сосницького району (Чернігівська область) є 11 га землі запасу. Та її ніхто з агропідприємств не хоче брати в оренду, повідомив голова Змітнівської сільської ради Дмитро Іващик, пише прес-служба ТОВ «Земля і воля».

«Кажуть, дуже багато проблем з нею. В адміністрації так все обставили, що ті структури, які займаються вирощуванням культур, не хочуть зв’язуватися з цими землями. Бо щоб взяти ці 10 га, орендарям потрібно викласти фактично понад 30 тис. грн. У той час, як простій людині вона обійшлася б приблизно у 3-4 тис/», — сказав він.

За його словами, за новими правилами, треба провести аукціон, а для цього потрібно зробити проект відводу земельної ділянки. І цей проект коштуватиме десь 12 тис. грн. Замовляє його Держгеокадастр.

«Проводять там «аукціон», на якому пропозиції не від 3 тис., а від 12-16 тис. грн. І все так закручують. На аукціоні повинно бути не менше двох учасників. Потім переможець оплачує це все, і ще орендну плату за цілий рік вносить. От таке сьогодні зробили. Питання: для чого? Адже це пряма корупція. Ці фірмочки можуть між собою запросто домовитися. Саме через ці всі схеми підприємство ТОВ «Біотех ЛТД», яке вже орендує у нас землі, не хоче брати в оренду ту ділянку, не хоче зв’язуватися з тими тисячами і аукціонами. Краще укласти договори на паї з людьми», — додав він.

Виконано за допомогою Disqus