Нодулярний дерматит за 200 км від кордонів України

24 серпня 2016 79 0
В Україну йде небезпечний вірус ВРХ
Kurkul.comВ Україну йде небезпечний вірус ВРХ

Міжнародне епізоотичне бюро (МЕБ) попереджає, що нодулярний дерматит (заразний вузликовий дерматит) спалахнув за 200 км від кордону із Луганською областю, або за 340 км від Харкова. Про це повідомляє прес-служба МЕБ.

Швидкість просування хвороби — 100 км за добу. За останні тиждень хвороба пройшла щонайменше 600-800 км. Ймовірно, що на наступному тижні вірус може потрапити на територію України.

«Якщо і надалі влада буде гальмувати процес створення буферної зони, вакцинопрофілактики, розробки та реалізації інструкції щодо профілактики та боротьби проти заразного вузликового дерматиту, то вже за тиждень ми можемо мати спалахи цієї хвороби на території України», — коментує лікар ветеринарної медицини АВМ Ігор Присяжнюк.

Експерти АВМ прогнозують, що при поширенні хвороби нодулярного дерматиту (заразного вузликового дерматиту) територією України приватний сектор втратить мінімум 247 980 голів, а господарства — близько 127 тис. голів.

Втрати молока за один рік будуть теж чималі: від населення — 748 тис. тон, від господарств — 350 тис. тон.

«Але якщо зважити на ті втрати, які зараз несе Росія, то ці цифри можна помножити на два. Тому із наступного тижня Асоціація виробників молока та Всеукраїнська аграрна рада почне проводити круглі столи у кожному обласному центрі України, де будуть фермерам та владі розповідати про вірус та методи боротьби із ним. Попередньо відомо, що перша така зустріч планується у вівторок у Харкові», — додає чоловік.

Нагадаємо, зараз нодулярний дерматит поширіюється Росії, Болгарії, Угорщині, Австрії, Вірменії, Ірані, Казахстані. Від України хвороба знаходиться на відстані всього 200 кілометрів.

Виконано за допомогою Disqus

+ 33° ... + 16°

Вітер

1.1м/с

Опади

0мм

Вологість

64%