Всеукраїнський комітет захисту рідної землі закликав відкласти мораторій

29 серпня 2016 77 0
Гройсмана просять почекати з мораторієм на продаж землі
drwallpaper.comГройсмана просять почекати з мораторієм на продаж землі

Усеукраїнський комітет захисту рідної землі закликав прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана почекати з мораторієм на продаж землі. Рішення комітету оприлюднив на своїй сторінці у Facebook президент Асоціації фермерів та землевласників України Іван Томич.

Комітет розглянув земельні питання і ухвалив по них відповідні рішення:

І. Загрози і виклики та шляхи врегулювання земельних проблем у зв’язку з можливим запровадженням ринку землі з 01.01.2017 р.

Вирішили:

— Звернутися до українського народу, громадських організацій, політичних партій, що до об’єднання зусиль в цей доленосний час для Української нації перед загрозою що склалася у сфері земельних відносин, збереження та захист Українських земель, недопущення їх розпродажу. Що є загрозою української державності.

«Ми об’єднуємося з метою відвернути загрозу та розбудувати українську державу воістину незалежну, демократичну в основі якої має бути принцип – розвиток фермерського устрою у сільському господарстві з урахування інтересів всього українського селянства, української нації, де є утвердження заможного селянина-господаря, подолання бідності в суспільстві, укріплення віри та впевненості у власну країну», — йдеться у повідомленні.

— Звернутися до голови Верховної Ради України та голів фракцій щодо прийняття закону про мораторій на купівлю-продаж та будь-яке інше відчуження земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2021 р.

— Звернутися до голови Верховної Ради України, голів фракцій щодо неприйнятності законопроекту № 4010 від 15.07.2016 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)».

— Голові Верховної Ради, керівникам фракцій у зв’язку із загрозливими тенденціями у сфері земельних відносин, рейдерства, корупції, тінізації земель, провести протягом вересня-жовтня 2016 р. у Верховній Раді України Парламентські слухання з даного питання з участю громадських організацій та науковців.

— Звернутися до голів фракцій Верховної Ради України щодо розробки та прийняти нову редакцію закону про оренду землі з обмеженнями оренди землі однією фізичною, юридичною особою, врегулювання орендної плати, захисту прав власників земельних паїв.

— Звернутися до Національної академії наук України, Національної академії аграрних наук України, громадських організацій щодо створення робочої групи по формуванню плану збереження та захисту українських земель, українського села, деолігархізації та делатифундизації аграрного сектору.

— Комітету спільно з науковцями розробити і внести зміни до Цивільного та Земельного кодексів України щодо виключення поняття емфітевзис в частині земель сільськогосподарського призначення.

— Комітету спільно з іншими зацікавленими громадськими об’єднаннями розробити план інформаційної роботи щодо висвітлення загроз у сфері захисту і збереження української землі.

— Звернутися до Глав Церков про зустріч з обговорення питань щодо захисту української землі.

— Рішення направити Президенту України, прем’єр-міністру, голові ВРУ, керівникам фракцій ВРУ, громадським організаціям, політичним партіям, засобам масової інформації, інформувати громадян України.

Виконано за допомогою Disqus