Мартинюк проти швидкої приватизації ДПЗКУ

30 серпня 2016 68 0
Мартинюк не згоден з ідеєю Кутового якнайшвидше приватизувати ДПЗКУ
kurkul.comМартинюк не згоден з ідеєю Кутового якнайшвидше приватизувати ДПЗКУ

З приватизацією ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) не потрібно поспішати, повідомив в інтерв'ю AgroPolit.com перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

«Приватизація ДПЗКУ обговорюється, але це питання навіть не наступного року, у зв’язку з невизначеністю щодо китайського кредиту. Наразі ДПЗКУ завдяки своїй господарській діяльності має можливість обслуговувати цей кредит, але через декілька років відбудеться суттєве збільшення платежів по тілу кредиту. Плюс є певні проблеми з товарною частиною угоди. Інвестор, який може купити ДПЗКУ, має розуміти, що він повинен заплатити ринкову вартість компанії та одразу мати $1,5 млрд для можливого форсмажорного закриття питання з китайцями. Адже вони можуть за підписаною угодою поставити питання щодо відкликання свого 3-мільярдного доларового кредиту», — зазначив він.

За його словами, є багато країн, які створюють національних зернових операторів.

«За таких умов виставляти ДПКЗУ на продаж, а потім героїчно боротися з наслідками цього продажу… Мені здається, що це рішення, яке потребує додаткового осмислення. Я б не гарячкував із приватизацією ДПЗКУ», — наголошує перший заступник міністра Мінагропроду.

Нагадаємо, що міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий навпаки наполягає на приватизації цієї компанії.

Виконано за допомогою Disqus