Кияни створили на Черкащині прибуткову еко-ферму

30 серпня 2016 114 0
Подружжя з Києва створили на Черкащині прибуткову ферму Organic Villa
ukr.obozrevatel.comПодружжя з Києва створили на Черкащині прибуткову ферму Organic Villa

Подружжя з Києва Валентина Сабельникова та Костянтин Корза створили на Черкащині прибуткову ферму Organic Villa, повідомляє «Обозреватель».

Проекти теплиць та інших будівель подружжя, яке професійно займається дизайном та конструюванням, розробило самотужки.

«Вибір зупинили на сонячному вегетарії — специфічному різновиді теплиці, яка з південної сторони знаходиться під ухилом, щоб максимально отримувати сонячні промені у короткі світлові дні, а на північній — закрита, щоб взимку відсікати холод з півночі. Вегетарій цілорічно забезпечує продуктами і дуже економічний, у ньому вирощується вся рання розсада, за рахунок чого справа стає рентабельною», — зазначила Валентина Сабельниква.

Навколо вегетарія подружжя побудувало 31 плівкову теплицю по 30 кв. м (3 грядки довжиною по 11 м), аби у кожну посадити окрему культуру.

Вегетарій обійшовся у 200 тис. грн, а кожна плівкова теплиця – у 18 тис. грн. До фінансування проекту кияни залучили своїх друзів.

Зараз на фермі родина вирощує помідори, огірки, перець, баклажани, цукіні, гарбузи, редиску, бобові та полуницю, а також зелень: петрушку, базилік, м'яту, шпинат, рукколу. На перелік з 52 найменувань кияни отримали органічний сертифікат європейського стандарту.

Валентина Сабельниова використовує сучасні, але досить прості, бюджетні методи ведення господарства: крапельний полив, агроволокно.

Зелень і полуниці подружжя вирощує у коробах і на «теплих» грядках під відкритим небом.

«Завдяки шару соломи і листя під ґрунтом отримуємо ранній урожай, а перша зелень і ягоди дуже рентабельні. Зараз наш сімейний рівень доходів не нижче, ніж був у Києві, коли ми займалися проектуванням гармонійного простору і дизайном», — додала вона.

За два роки подружжю вдалося налагодити збут.

«Зараз наші овочі продаються у маркетах, інтернет-магазинах, органічному шоу-румі; наразі ведемо переговори з мережами супермаркетів у Києві. Отримуємо замовлення від ресторанів, беремо участь у виставках і ярмарках органічних продуктів», — зазначає Валентина Сабельникова.

Багато продукції родина продає знайомим, постійним замовникам, зокрема через сторінку у «Фейсбуці».

«Полуницю цьогоріч викупили ще до збирання урожаю. А томатів було так багато, що виникла необхідність їх переробляти – і тоді я вирішила робити з них конфітюр, який став нашою фішкою, як і томатні чіпси, соки, соління, пульпа для італійської пасти та соус песто з базиліка», — зазначила вона.

У 2016 р. томатного соку кияни отримали більше тонни, тому уклали договір із консервним заводом.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 17°

Вітер

2.5м/с

Опади

0мм

Вологість

60%