Рейдери зазіхнули на три агропідприємства Черкащини

30 серпня 2016 49 0
На Черкащині попереджено рейдерське захоплення трьох агропідприємств
theworldweekly.comНа Черкащині попереджено рейдерське захоплення трьох агропідприємств

На Черкащині правоохоронці попередили рейдерське захоплення трьох агропідприємств, пише прес-служба Національної поліії України (НПУ).

Ще у березні 2015 р. працівниками поліції було отримано оперативну інформацію про можливе рейдерське захоплення майнових комплексів цих підприємств.

«За даним фактом було відкрито кримінальне провадження та оперативники почали кропітку роботу з «розкручування» схеми злочинної діяльності», — сказано у повідомленні.

Також додається, що досудовим розслідуванням встановлено, що через службову недбалість одного з державних реєстраторів обласної реєстраційної служби, невстановлена слідством особа незаконно заволоділа його логіном, паролем та електронно-цифровим підписом. За допомогою отриманого електронного цифрового підпису зловмисник здійснив незаконне втручання до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (ЄДР), де вніс зміни до переліку учасників, керівників та адресу реєстрації підприємств.

«Завдяки таким незаконним діям, товариства отримали «нових власників» та юридичні адреси у окупованих Луганській та Донецькій областях», — йдеться у повідомленні.

Також додається, що фактично були підготовлені правові підстави для фізичного вторгнення в адміністративні споруди підприємств та силової протидії реальним власникам за допомогою державних чи комерційних структур. Внесення змін у статути могли завдати й інші негативні наслідки — зупинене виробництво, залишення безробітними десятки тисяч громадян, створення підґрунтя соціального конфлікту, тощо. Й лише своєчасне втручання правоохоронців попередило подальші, можливо, «криваві» розгортання подій.

«Встановлено суму завданих збитків учасникам та власникам агрокомплексів. Вона сягає понад 11 млн грн. У ході досудового розслідування правоохоронцями було вжито заходів з поновлення фактичних реєстраційних даних юридичних осіб, що дало змогу в повному обсязі відшкодувати збитки постраждалим», — підсумовується у повідомленні.

Правопорушення передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років та із штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів громадян або без такого.

Виконано за допомогою Disqus