Вінницька ферма вже втратила 356 свиней через АЧС

31 серпня 2016 114 0
АЧС нанесла збитків фермі
agrobiznes.org.uaАЧС нанесла збитків фермі

У смт Кирнасівка Тульчинського району (Вінницька область) 25 серпня у фермерському господарстві ФОП Подоляк О.В. знищили 356 свиней через африканську чуму свиней (АЧС), пише прес-служба Вінницької облдержадміністрації.

«З 25 серпня загинуло 152 голови на фермі у фізичної особи-підприємця. 29 серпня ми знищили 356 голів безкровним методом і спалили туші та весь інвентар. Визначено зони для проведення необхідних карантинних заходів: так званий епізотичний осередок — безпосередньо ферма, карантинна зонна — все село Кирнасівка, а зона нагляду — весь Тульчинський район. В осередку поголів’я знищується, це ми вже зробили. Всі тварини на ФОП, що поряд з осередком, на території 4 га найближчим часом ми заб’ємо на Тростянецькому м’ясокомбінаті під наглядом наших спеціалістів. М'ясо будемо використовувати на проварку. Це десь орієнтовно 500-600 голів свиней», — повідомив начальник ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Григорій Сидорук.

Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при Вінницькій ОДА було прийнято відповідне рішення та план заходів по ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней в смт.Кирнасівка, Тульчинського району, Вінницької області.

Першочерговими визначено такі завдання:

  • забезпечити ветеринарно-санітарний контроль за утриманням свинопоголів’я у свиногосподарствах незалежно від форми власності в тому числі шляхом проведення перевірок;

  • здійснити заходи щодо унеможливлення проїзду дорогами, на яких відсутні ветеринарно-поліцейскі пости, авто та іншого транспорту, шляхом перекопування їх, або встановленням шлагбаума.

  • клопотати перед департаментом фінансів облдержадміністрації про виділення коштів в сумі 156 240 грн. на здійснення протиепідемічних заходів;

  • забезпечити контроль за дотриманням всіма суб’єктами господарювання, незалежно від форми власності та підпорядкування, діяльність яких пов’язана з утриманням, забоєм та переробкою свиней та продукції з них, ветеринарно-санітарного законодавства, зокрема щодо «закритого» режиму роботи, в разі неможливості виконання, припиняти їх діяльність відповідно до діючого законодавства.

Григорій Сидорук зазначив, що від сьогодні починається 40-денний карантин у Тульчинському районі, який визначено зоною нагляду. Групи у складі місцевих депутатів, ветеринарних лікарів, працівників ДСНС будуть здійснювати подворові інспекційні обходи, оглядати тварин та проводити роз’яснювальну роботу в домогосподарствах.

«Григорій Сидорук запевнив, що нині забирати свиней із домогосподарств для знищення немає підстав, оскільки не зафіксовано випадків загибелі тварин у господарів. Найнебезпечніший період – перших 10 днів карантину», — підсумовується у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus