Український льон продають на 30% дешевше, ніж європейський

2 вересня 2016 113 0
Український льон продають на 30% дешевше, ніж європейський
pinkychaigoes2town.wordpress.com

90% льону, вирощеного у Новоград-Волинському районі (Житомирська область), експортують у Китай, повідомляє «Житомир», посилаючись на «Експрес».

Ще півстоліття тому Житомирщина була столицею льону, адже на теренах області розташовувалася третина всіх українських посівів цієї культури. Натомість зараз вирощування льону у промислових обсягах здійснює лише одне підприємство у с. Орепи Новоград-Волинського району.

Виробництво тут відновили у 2001 р., а через 2 роки почав працювати і льонозавод. Насіння купували в Україні, Голландії та Франції.

Льон у господарстві сіють на площі близько 350 га і якщо погода не завадить, то щосезону збирають по 3 т/га. На підприємстві працює 40 людей, а розпал сезону їх кількість збільшується. Тисяча тонн вирощеного в Орепах врожаю льону після обробки перетворюється на 250 т волокна.

Дві третини отриманого волокна – коротке, решта – довге. Близько 90% цього товару льонарі з Орепів експортують у Китай, де його охоче купують, бо він дешевший від того, який пропонують європейські виробники.

«Ми продаємо 1 т короткого волокна за $1 тис., довгого — за $2 тис., Європейські ціни на 25-30% вищі. З бюджету ми отримуємо по 2 тис. грн на кожен гектар посівів. Спасибі й на цьому. А у Європі, для порівняння, ці цифри сягають €700-800 на 1 га! Натомість покриваємо витрати на льонарство з інших доходів підприємства. Маємо ще 5 тис. га інших культур — з цього і живемо», — пояснює керівник підприємства Юрій Борецький.

Виконано за допомогою Disqus