Мінагропрод обіцяє вивести органічних фермерів на зовнішні ринки

11 вересня 2016 56 0
Чим саме Мінагропрод допомагатиме органічним виробникам?
agropolit.comЧим саме Мінагропрод допомагатиме органічним виробникам?

Необхідно допомагати українським малим та середнім фермерам, що виробляють органічну продукцію та бажають її експортувати, виходити на зовнішні ринки та посилювати там свої позиції.

Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева під час 8-ої Всеукраїнської ярмарки органічних продуктів, яка проходить уже шостий рік поспіль, пише прес-служба Мінагропроду.

«Сьогодні є чимало українських фермерів, які зацікавлені у виробництві органічної продукції. Головним завданням для Мінагропроду є підтримка цих виробників. У цьому напрямку потенціал України ще далеко не вичерпаний. Для збільшення виробництва органіки необхідно спільно працювати бізнесу, асоціаціям і державі», — зауважила Ольга Трофімцева.

Заступник міністра підкреслила, що сьогодні аграрні виробники стикаються з великою кількістю питань, які заважають розвивати еко-продукцію. У іноземного споживача українська органічна продукція користується попитом, а у деяких українських фермерів вже є європейська сертифікація на товар, але залишається ще низка питань, через які українські фермери не можуть вийти на зовнішні та європейські ринки. Наприклад, це логістичні питання, маркування, пошук партнерів, нестача інформації про можливості і шляхи експорту.

«Сьогодні при Міністерстві аграрної політики та продовольства України вже працює центр підтримки експорту України в ЄС. Наше головне завдання — допомогти фермерам вийти на великі перспективні ринки. І це не тільки ЄС, а і Канада, і США, і Японія або Корея. А саме, Мінагропрод допомагатиме виробникам всіма доступними інструментами: від інформаційної підтримки до залучення зацікавлених іноземних інвесторів», — прокоментувала Ольга Трофімцева.

На ярмарку було представлено більше 30 органічних виробників з 18 областей України.

Заступник міністра відмітила, що продукція кожного ексклюзивна та має відміну якість.

«Сьогодні найбільшим попитом українська органічна продукція серед країн ЄС користується у Німеччині. Але потенційних ринків з великим попитом на цю продукцію дуже багато. Нам є куди рости та збільшувати обсяги виробництва, переробки і експорту», — зазначила вона.

Виконано за допомогою Disqus

+ 25° ... + 16°

Вітер

2.9м/с

Опади

8мм

Вологість

67%