ВРУ легалізувала землі, на яких держава втрачає 1 млрд грн у рік

20 вересня 2016 212 0
Рада легалізувала «нічийні» землі, на яких держава втрачає понад 1 млрд грн на рік
pixabay.comРада легалізувала «нічийні» землі, на яких держава втрачає понад 1 млрд грн на рік

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та у цілому законопроект «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли», пише прес-служба народного депутата Олега Кулініча.

За законопроект №3006 проголосував 231 парламентар.

«Цей закон допоможе легалізувати величезні земельні масиви відумерлої спадщини, які зараз перебувають поза правовим полем. Від цього в першу чергу страждають місцеві бюджети, які не отримують плати за землю. Таким чином, зазначені землі або є об’єктом для корупції, або ж взагалі «гуляють», — прокоментував прийняття закону Олег Кулініч.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, облік сільськогосподарських земель відумерлої спадщини не ведеться, а офіційна статистика їх загальної площі відсутня. За приблизними підрахунками, такі ділянки можуть становити до 15% площі тих земельних масивів, де вони розташовані, а загалом по Україні такі землі складають біля 1,5 млн га. За підрахунками авторів законопроекту, місцеві бюджети втрачають на цьому понад 1 млрд грн на рік.

«Нормами законопроекту землі відумерлої спадщини, а також інше нерухоме майно, передаються у комунальну власність територіальній громаді за місцем розташування спадщини (на сьогодні таке майно відходить громаді за місцем смерті його власника)», — йдеться у повідомленні.

Важливим положенням проекту є звільнення органів місцевого самоврядування від сплати судового збору за подання до суду заяви про визнання спадщини відумерлою. На думку авторів, це спростить та прискорить процедуру легалізації «нічийних» земель.

«Крім того, пропонується, щоб право звертатися до суду щодо визнання спадщини відумерлою, крім органу місцевого самоврядування, мали також кредитори померлого. Якщо ж мова йде саме про земельну ділянку сільськогосподарського призначення, то таке право поширюється і на власника або користувача суміжної земельної ділянки зі збереженням положень щодо передачі майна у складі відумерлої спадщини у комунальну власність», — додається у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus

+ 25° ... + 16°

Вітер

2.9м/с

Опади

8мм

Вологість

67%
Матеріали за темою