Проблеми, що виникнуть внаслідок відкриття ринку землі, вирішити буде неможливо — думка

64
0
Проблеми, що виникнуть внаслідок відкриття ринку землі, вирішити буде неможливо — думка
Тsn.uaПроблеми, що виникнуть внаслідок відкриття ринку землі, вирішити буде неможливо — думка

Торгувати треба не землею, тобто засобом виробництва, а продукцією. Таку думку в інтерв'ю «АПК-Інформ» висловив виконуючий обов'язки гендиректора Української аграрної конфедерації (УАК) Богдан Андрющенко.

«Я особисто є категоричним противником ринку землі як такого… Якщо говорити про продаж, оціночна вартість землі озвучувалася на рівні 400 млрд грн. Чи є у бізнесу такі гроші? Весь валовий дохід сільського господарства за 2014 р. — 160,5 млрд грн. Навіть якщо хтось і наважиться купити землю, витрачені гроші будуть закладені в собівартість виробленої продукції, що буде робити її менш конкурентоспроможною», — говорить експерт.

Крім того, зазначає Богдан Андрющенко, є ще безліч проблем, які виникнуть з відкриттям ринку землі, і їх вирішення буде затяжним, а місцями неможливим.

«До пілотного проекту я ставлюся скептично. Для цього треба створити віртуальні гроші, створити віртуальні ділянки, але при цьому повинні бути реальні умови продажу. Чому віртуальні? Щоб можна було відмотати назад, якщо щось піде не так, інакше потонемо в конфліктах», — вважає він.

Знову ж, звертає увагу Богдан Андрющенко, на землі працюють підприємства.

«Ідеологам «пілотного проекту» треба враховувати, що за законами України, якщо приймається рішення, яке приносить збитки аграріям, ці збитки компенсуються за рахунок бюджету органу, який прийняв таке рішення. А збитки будуть. Потрібно все прорахувати. А є ще людський фактор, який непередбачуваний. Сьогодні землевласник готовий торгувати, а завтра захоче повернути все назад», — говорить він.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus