Прогноз урожаю зернових у світі збільшено до рекордних 2,6 млрд т

20
0
Прогнозовані обсяги світового виробництва зернових було збільшено ще на 3 млн т
kazakh-zerno.kzПрогнозовані обсяги світового виробництва зернових було збільшено ще на 3 млн т

Прогнозовані обсяги світового виробництва зернових було збільшено ще на 3 млн т — до 2,6 млрд т, здебільшого за рахунок росту виробництва пшениці (в Індії, Росії та США) і рису (у низці країн Азії, Африки та Північної Америки).

Про це повідомляє прес-служба Української аграрної конфедерації (УАК) з посиланням на дані FAO.

Загалом виробництво цих двох культур має перевищити рівень минулого, 2015/16 МР, на 1,2% та 1,3% відповідно. Окрім того експерти очікують ріст виробництва фуражних зернових на 1,8% у порівнянні з минулим роком, що викликано пожвавленням виробництва у США, Індії та Аргентині.

Прогноз споживання зернових також підвищився і становить тепер 2,56 млрд т, що перевищує показник минулого року на 1,6%. У той же час об’єм споживання зернових у кормових цілях виросте на 2,7% — через надмірну пропозицію кукурудзи та низькоякісної пшениці на ринку.

Не зважаючи на пожвавлення споживання, завдяки значному росту виробництва очікувані об’єми кінцевих запасів також мають вирости у порівнянні з минулим роком. При чому відбудеться це лише за рахунок пшениці – запаси рису і фуражних, як і раніше, очікуються на рівні, нижчому від початку періоду.

У той же час, експерти очікують, що об’єми торгівлі зерновими у 2016/17 МР будуть на доволі високому рівні – 384,8 млн т, що перевищує рівень попереднього прогнозу на 2,1 млн т. Втім, аналітики ФАО прогнозують зниження імпорту фуражних зернових, здебільшого за рахунок росту внутрішніх запасів.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus