У пустелі побудували наймасштабнішу у світі еко-ферму

10 жовтня 2016 85 0
Ферма живитиметься сонячною енергією і опріснюватиме морську воду
reneweconomy.com.auФерма живитиметься сонячною енергією і опріснюватиме морську воду

У Південній Австралії завершили будівництво ферми у пустелі для вирощування томатів, повідомляє Еcotown з посиланням на Reneweconomy.

Еко-ферма Sundrop живитиметься за рахунок енергії Сонця, а для поливу томатів використовуватиме опріснену морську воду.

Створення еко-ферми відкрило 175 робочих місць для австралійців. Це перша комерційна ферма такого масштабу у світі. Вирощувати продукцію Sundrop буде без пестицидів, викопного палива та ґрунтових вод. За рік у теплицях вирощуватиметься близько 15 млн кг помідорів, які продаватимуться у місцевих магазинах. Крім того, ферма вироблятиме 450 тис. m3 прісної води на рік, що еквівалентно 180 олімпійським басейнам. Еко-ферма економитиме понад 2 млн л дизельного пального щороку.

Технологія була розроблена датською компанією, що спеціалізується на відновлюваних джерелах енергії. Датчани збудували вежу заввишки 127 м для концентрації сонячної енергії. Сонячне поле складається із 23 тис. геліостатів.

«За рахунок створення високотехнологічних теплиць, ми розвиваємо рішення для виробництва продуктів здорового харчування таким чином, щоб забезпечити достатній запас продукції. У кінцевому рахунку такі еко-ферми сприятимуть довгостроковій життєздатності сільського господарства в тих регіонах, де не вистачає води і енергії», – сказав директор Sundrop.

Уряд штату підтримав проект, виділивши грант у розмірі $6 млн. Проект був також підтриманий Clean Energy Finance Corporation і отримав $100 млн фінансування від провідного світового приватного акціонерного капіталу інвестора KKR.

Виконано за допомогою Disqus

+ 10° ... + 7°

Вітер

4.7м/с

Опади

1.3мм

Вологість

55%