Спаржа набирає популярності серед фермерів

11 жовтня 2016 512 0
Багато фермерів інвестують у спаржеві проекти
sadovoda.ruБагато фермерів інвестують у спаржеві проекти

Виробництво спаржі в Україні сьогодні демонструє стрімкі темпи зростання, повідомляє прес-служба ринку «Шувар».

Багато фермерів інвестують у спаржеві проекти, вважаючи, що саме цей напрямок очолює список найбільш перспективних «ніш» овочевого бізнесу. Відносно низька собівартість і досить високі ціни на спаржу в роздрібних мережах — головні аргументи, до яких схиляються українські фермери в ухваленні рішення.

За оцінками експертів, на сьогодні українці вирощують спаржу приблизно на 70-80 га, на частку комерційних проектів припадає 30-36 га. За останні 5 років площі під спаржею в Україні потроїлися, тим не менш, цього поки що не помітно не тільки в світовому, а й в європейському масштабі.

У 2016 р. Україна зібрала близько 120-150 т спаржі. Але закладка комерційного проекту — це досить дороге задоволення з відносно великим періодом окупності: вартість розсади на 1 га спаржі складає близько $8 тис., а перший промисловий урожай з комерційної плантації можна зібрати тільки на третій рік. Це дуже стримує розвиток виробництва спаржі в країні.

«Великою проблемою у розвитку цього напрямку в Україні є відсутність якісної розсади спаржі вітчизняного виробництва. Практично всі комерційні проекти спаржі використовують дуже дорогу імпортну розсаду. Сьогодні таке задоволення собі можуть дозволити поодинокі фермери України», — зазначив директор компанії «АгроАналіз» Вадим Дудка.

За його словами, реальні перспективи зростання промислового виробництва цієї культури будуть можливі у разі відкриття іноземними виробниками розсади і власних розплідників в Україні. Це дасть можливість суттєво знизити ціни. Саме так зробили іноземні виробники розсади ягідних культур. Це дуже поліпшило життя українським фермерам і допомогло розвитку вітчизняної ягідної галузі.

Ще одним каменем спотикання є специфіка споживання цієї продукції. Експерти запевняють, що, культура споживання спаржі в Україні знаходиться на самому початковому етапі свого розвитку.

«Наша компанія вже 8 років займається вирощуванням спаржі і я можу твердо сказати, що продавати спаржу в Україні — це ціле мистецтво, якому нам довелося вчитися самостійно», — сказала засновник компанії «Агрофокус» Лариса Боден.

Комерційний директор компанії «АгроФокус» Антон Остромецький додав, що багато фермерів, закладаючи плантації під спаржею, не особливо заглиблюються в нюанси маркетингу цієї продукції, хоча це питання потрібно вивчати в першу чергу. У розпал сезону на оптових ринках з'являється пропозиція спаржі, яку ліпше назвати сировиною ніж продуктом. Вона не обрізана, не упакована належним чином. Таку спаржу фермери готові продавати в 2-3 рази дешевше — аби продати. Це дуже непрофесійний підхід, який обов'язково приведе до зниження ціни на внутрішньому ринку і робить неможливим вихід на зовнішній ринок. А без експорту цей бізнес розвивати дуже складно.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою