Фермери Волині бояться знищення свого бізнесу

14 жовтня 2016 95 0
Аграрії Волині просять відновити спецрежим ПДВ
www.gpb.orgАграрії Волині просять відновити спецрежим ПДВ

Окремі новації законодавства можуть означати крах агропромислового комплексу України. Про це йдеться у зверненні аграріїв Волинської області до центральних органів влади, пише ІА «Волинські новини».

Під час 8 сесії Волинської обласної ради розглянули проект звернення сільгоспвиробників Волині та депутатського корпусу Волинської обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України щодо реформ в галузі агропромислового комплексу. У документі аграрії закликають можновладців відновити спеціальний режим оподаткування ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників та звертають увагу на несприятливу ситуацію в агропромисловому комплексі, пов’язану зі значним збільшенням плати за земельні ділянки під господарськими дворами, ціновою кон’юнктурою та посухою.

При цьому, відсутня будь-яка фінансова підтримка, окрім компенсації відсотків за кредитами. Більшість країн проводять стимулюючу аграрну політику, змістом якої є надання дотацій, субсидій і пільг агровиробникам.

«Сьогодні окремі «новації законодавства» можуть означати крах агропромислового комплексу України та логічно спричинюють масові акції протесту з боку фермерів, агровиробників. Є загроза знищення малого і середнього бізнесу в аграрному секторі України: фермерських господарств та сільськогосподарських підприємств, які забезпечують внутрішній ринок продовольством, створюють робочі місця, зберігають село, його культурні і духовні традиції», — йдеться у повідомленні.

У проекті Державного бюджету на 2017 рік задекларовано підтримку малих і середніх агровиробників за кошти Європейського інвестиційного банку (ратифіковано Угоду) спрямуванням коштів в розмірі 1% ВВП для галузі АПК, однак чіткої позиції щодо напрямів фінансування немає.

«Враховуючи вищевикладене, переконливо просимо відновити спеціальний режим оподаткування ПДВ для сільськогосподарських товаровиробників, який діяв до 1 січня 2016 року», — пишуть аграрії Волині.

Виконано за допомогою Disqus

+ 15° ... + 6°

Вітер

3м/с

Опади

0мм

Вологість

44%