На Полтавщині цьогоріч ранніх зернових вродило на 3% більше

20 липня 2015 50 0
На Полтавщині цьогоріч ранніх зернових вродило на 3% більше
News.meta.uaНа Полтавщині цьогоріч ранніх зернових вродило на 3% більше

Третій тиждень на Полтавщині тривають жнива. І хоча збір ранніх зернових, у порівнянні з минулим роком, йде з запізненням на 2 тижні, в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації запевняють, що вирощене зберуть із найменшими втратами, пише сайтОДТРК «Лтава».

Літні дощі цього року затягнули жнива, але позитивно вплинули на врожайність ранніх зернових. Вона на 3 відсотки вища ніж минулого року, і становить 41 центнер із гектару. Тож, деякі райони вже готуються до обжинок.

Нині в полі щодоби працює близько тисячі трьохсот комбайнів. Такої кількості, переконують фахівці, вистачить щоб вчасно зібрати вирощене. Забезпечені селяни і паливо-мастильними матеріалами. Уже обмолочено близько 200 тис. га ранніх зернових, тобто майже 50 відсотків від загальної площі. Найкращі врожаї мають жителі Машівського, Карлівського та Новосанжарського районів.

За останній тиждень почали рости закупівельні ціни на зерно. У порівнянні із роком попереднім, на 80 % зросла вартість озимого ріпаку. За тонну цієї культури зараз дають 8 тис. 425 грн.

Загалом цього року аграрії планують зібрати не менше 1 млн 700 тис. т ранніх зернових.

Виконано за допомогою Disqus

+ 27° ... + 16°

Вітер

2м/с

Опади

0мм

Вологість

39%