Азотні добрива подешевшають на 27-38%

5 листопада 2016 105 0
Зростання цін на азотні добрива в 2017-18 р.р. буде незначним
sadipark.ruЗростання цін на азотні добрива в 2017-18 р.р. буде незначним

Перенасиченість світового ринку азотних добрив призведе до зниження цін на них за підсумками 2016 р. в середньому на 38%, до $240/т, аміаку і на 27%, до $200/т, карбаміду на умовах поставки FOB Чорне море.

Такий прогноз озвучили аналітики групи ICU.

«У цьому році ціни на азотні добрива, швидше за все, досягли дна, оскільки роблять збитковим вже більше половини світового виробництва. Зниження світових цін на азотні добрива не матиме значного впливу на експортні доходи України, оскільки експорт азотних добрив займав не більш ніж 1,4% від загальних експортних надходжень у 2015 р.», — сказав керівник підрозділу з фінансового аналізу корпорацій небанківського сектора групи ICU Олександр Мартиненко.

За його словами, у той же час стан ринку впливає на оцінку одеського припортового заводу, який готують до приватизації. При існуючих цінових трендах на ринку добрив, ринкова вартість ОПЗ за вирахуванням боргу, за оцінками групи ICU, знаходиться в межах $100-160 млн.

За прогнозами групи ICU, зростання цін на азотні добрива в 2017-18 р.р. буде незначним, в межах 3-5% в рік. Це пов'язано з надмірністю потужностей з виробництва азотних добрив в світі і слабким попитом.

«Нині світові запаси зерна знаходяться на високому рівні, що не сприяє зростанню попиту на добрива. Три останні роки були відносно врожайними для провідних регіонів-виробників зерна у світі. Зростання запасів не мотивує фермерські господарства значно збільшувати посіви зернових у 2017 р.», — сказав Олександр Мартиненко.

Також додав, що тим часом виробники азотних добрив продовжують вводити в дію нові низько-витратні потужності, які будуть заміщати збиткові виробництва, що закриваються. Продуктивні потужності в найближчі рік-два залишаться надлишковими, і будуть швидко реагувати додатковою пропозицією на можливі скачки цін, і таким чином стримувати зростання цін на азотні добрива в цілому.

Виконано за допомогою Disqus