На Одещині виготовлятимуть моцареллу з молока чорних буйволиць

9 листопада 2016 92 0
Чорних буйволів на Одещину завезли з Закарпаття
dumskaya.netЧорних буйволів на Одещину завезли з Закарпаття

У с. Орлівка Ренійського району Одеської області планують виготовляти моцареллу з молока чорних буйволиць, повідомляє Еcotown.

У жовтні у село привезли із Закарпаття стадо чорних буйволів – вісім тільних самок, п'ятеро биків і двоє телят.

Виготовляти моцареллу з молока чорних буйволиць, яке має підвищений вміст білку і жиру, жителям Орлівки порадив еколог із Німеччини Мішель Якобі, який ось вже 8 років займається розведенням цих биків у Карпатах.

Поки що з молока буйволиць на продаж ще нічого не робили. Місцеві жителі засвоїли основні ази догляду за екзотичними тваринами, продукт може з'явитися через півроку.

«Коли мало мало молока, треба виготовляти дорогий продукт – нині моцарелла коштує $40/кг. Буйволи розуміють, що ви забираєте молоко собі, і якщо ви не поділитися з телям, більше до себе не підпустять. Зі своїх буйволиць я спокійно можу доїти тільки трьох», — пояснив Мішель Якобі.

Також чорні буйволи допоможуть вирішувати у селі екологічні проблеми. Ці тварини є природними меліораторами, які оздоровлюють протоки, поїдаючи водяну рослинність та розчищаючи замулені ділянки. За відсутності відкритої води буйволи можуть самостійно викопувати невеличкі озерця, які приваблюють диких птахів, плазунів та безхребетних і слугують осередками біорізноманіття. На додачу, ці тварини краще пристосовані до нових кліматичних умов та менш вразливі до захворювань.

Виконано за допомогою Disqus