У Білорусі запрацює закон про органічну продукцію в 2017 р.

16 листопада 2016 87 0
 Також у законі будуть визначені стандарти органічних продуктів харчування
Good Wine Також у законі будуть визначені стандарти органічних продуктів харчування

Закон про органічну продукцію може запрацювати в Білорусі в 2017 р. Про це заявив міністр сільського господарства і продовольства Леонід Заєць, повідомляє «Белта».

Проте, перш за все, передбачається визначити поняття органічної продукції. В законопроекті буде дано визначення, що розуміти під органічним виробництвом сільськогосподарської продукції — як рослинництва, так і тваринництва, та які технології вважати органічними. Також будуть визначені стандарти органічних продуктів харчування. Передбачається, що виробники органічної продукції ніяких пільг від держави за новим законопроектом не отримають, а в цілому органічні продукти харчування будуть коштувати дорожче звичайних.

При цьому, говорячи про перспективи поширення закону, міністр зазначив, що мова йде про обмежену кількість такого продукту.

«Щоб задовольнити потреби населення необхідно виробляти близько 10 млн т хліба. Землеробство в основному має бути екологічно чистим — не погіршувати стан природи і забезпечувати якість продукції без застосування отрутохімікатів, пестицидів, нітратів та ін.», — зазначив Леонід Заєць.

На сьогодні, в Білорусі офіційно працюють 4 іноземні сертифікаційні компанії, що спеціалізуються на органічному виробництві. Пройшли сертифікацію і також успішно виробляють органічну продукцію білоруські фермерські господарства «Верми Екопродукт» та «ДАК».

Виконано за допомогою Disqus