Щоб витримати конкуренцію на ринку фермери відмовляються від тваринництва

28 травня 2015 107 0
Щоб витримати конкуренцію на ринку фермери відмовляються від тваринництва
Latifundist.comЩоб витримати конкуренцію на ринку фермери відмовляються від тваринництва

Щоб витримувати конкуренцію на сільськогосподарському ринку, потрібно відмовилятися від тваринництва взагалі. Про це в інтерв'ю порталу «АгроТаймс» розповів засновник фермерського господарства «Повернення» (Львівська область) Ярослав Шакало.

За його словами, прибутком від утримання ВРХ був лише гній. Деякий час утримували свиней, однак минулого року свиноферму переобладнали під модернізоване підлогове зерносховище. Господарство в основному займаємося технічними зерновими: сіє ріпак, сою, боби, а також пшеницю і намагається витримувати сівозміну, щоб не нашкодити землі, а навпаки, покращувати родючість ґрунту.

«Моя філософія щодо утримання худоби трансформувалася завдяки трансформації технологій у рослинництві. Нагромадження органіки в ґрунті ми тепер забезпечуємо іншим шляхом: із досвіду знаю, що не можна вивозити солому з поля. Біб і соя в сівозміні покращують структуру ґрунту, забезпечують фіксацію азоту, що знімає проблему азотного живлення і зменшує витрати на мінеральні добрива. Плюс ми запровадили технологічну новацію в плані чергування культур: одразу після збирання ріпаку розкидаємо РУМом (розкидачем міндобрив) боби і придисковуємо їх», — розповідає фермер.

Також Ярослав Шакало додає, що до осені виростає значна бобова маса, яку в господарстві приорюють й сіють по ній озиму пшеницю. У такий спосіб отримується багато органіки і забезпечується азотфіксація, що дає непогану врожайність злаків.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою