На Житомирщині вісім років незаконно видобували пісок на сільгоспземлях

1 грудня 2016 30 0
Вісім років на сільгоспземлях незаконно видобували пісок
postirke.ruВісім років на сільгоспземлях незаконно видобували пісок

Прокуратурою Житомирської області розпочато досудове розслідування за фактом безгосподарського використання земель сільськогосподарського призначення площею близько 50 га.

Про це повідомила начальник управління прокуратури Житомирської області Леся Зозуля, пише прес-служба управління.

За її словами, товариство з обмеженою відповідальністю на території Попільнянського району, протягом 2007-2015 р.р. здійснювало безгосподарське використання земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею 50 га, що у кінцевому результаті призвело до втрати її родючості та виведення останньої з сільськогосподарського обороту.

«У подальшому з метою зміни цільового призначення наведених земель з сільськогосподарського на землі промисловості, так би мовити «post factum», з метою видобутку піску, який фактично там і видобувався, суб’єктом господарювання розробляється технічний звіт обстеження земель, де фіксується обставини порушення ґрунтового покриву ділянки внаслідок власної господарської діяльності зазначеного товариства», — зазначила Леся Зозуля.

Також додала, що порушники намагались «вбити одним пострілом двох зайців» — протиправно змінити цільове призначення та уникнути сплати втрат сільськогосподарського виробництва змінивши склад угідь сільськогосподарських земель з пасовищ на піски, обґрунтовуючи таку зміну відсутністю ґрунтового покриву та родючого шару на земельній ділянці, яку самі ж і використовували протягом майже 8 років начебто для сільськогосподарського виробництва.

«За попередніми підрахунками, унаслідок схеми, використаної київськими бізнесменами, до бюджету не надійшло майже 2,8 млн грн», — підсумувала прокурор.

Виконано за допомогою Disqus

+ 19° ... + 12°

Вітер

1.9м/с

Опади

8.43мм

Вологість

84%