На Сумщині провели майстер-клас з вирощування озимих зернових

6 грудня 2016 49 0
Майстер-клас відбувся спільно з Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України
Департамент агропромислового розвитку Сумської ОДАМайстер-клас відбувся спільно з Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України

У Сумській області пройшов майстер-клас «Стан озимих зернових рослин та способи визначення їх життєздатності в зимовий період».

Про це повідомляє прес-служба департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА.

На майстер-класі для аграріїв Сумщини спеціалісти НААН продемонстрували присутнім моноліти озимих рослин, які були відібрані для відрощування та охарактеризували їх стан. Крім того, зупинились на показниках, які повинні відповідати критеріям оцінки стану озимих культур.

Начальник управління департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Петро Турчин наголосив, що одним із головних завдань аграріїв області на сьогодні є збереження озимого клину, що в свою чергу вимагає проведення постійного моніторингу стану посіву озимих культур в зимовий період та при відновленні вегетації у весняний період 2017 р.

Нагадаємо, під урожай 2017 р. всіма категоріями господарств посіяно 201 тис. га озимих культур на зерно, що становить 93% до прогнозованих площ посіву (216,5 тис. га). Крім того посіяно озимого ріпаку на площі 12,9 тис. га, що становить 131% до прогнозу (9,8 тис. га). На сьогодні 81% посівів озимих зернових знаходяться в доброму та задовільному стані, 19% – слабкі та зріджені. Вегетація озимих рослин призупинилася, на 13 днів раніше до середньорічних показників, це спричинило накопичення недостатньої кількості цукрів у вузлах кущення рослин.

Виконано за допомогою Disqus