Держава винна фермерам 40% компенсацій за збитки від АЧС

9 грудня 2016 64 0
На сьогодні здійснено близько 60% компенсації
en.wellnesshotel-weber.deНа сьогодні здійснено близько 60% компенсації

В Україні виникла проблема із компенсацією людям коштів за знищене поголів’я свиней через африканську чуму свиней (АЧС).

Про це «УНН» повідомила віце-президент Асоціації свинарів України (АСУ) Оксана Юрченко.

За її словами, компенсувати населенню збитки через АЧС повинна держава.

«На сьогодні здійснено близько 60% компенсації, ще 40% — підвисло у повітрі. Тому і маємо наступну ситуацію: як тільки хтось почув про підозру чи випадок, всіх цих тварин одразу на тачечки і розвозять, або ріжуть — і вони м’ясом розходяться. Таким чином ця продукція мандрує Україною. І таким показовим місяцем став серпень цього року, коли за місяць сталося майже 40 випадків, при чому всі вони були у присадибних господарствам, при чому у 10 областях. Спалахи стріляли скрізь і всі все розуміли, що тут уже не дикий кабан основна причина того, а що наростилася ця критична маса континенованої продукції, яка почала стріляти», — сказала вона.

Експерт наголосила, що значну роль у поширенні африканської чуми відіграють саме спроби приховати хворобу.

Нагадаємо, Оксана Юрченко також розповіла, що на сьогодні проблема спалахів АЧС в Україні носить комплексний характер: якщо раніше захворювання стосувалося переважно дикої фауни, то на сьогодні у переважній більшості випадків спалахи АЧС фіксують у присадибних ділянках.

Про випадки АЧС в Україні, ви можете дізнатись на інтерактивній карті онлайн-моніторингу Kurkul.com.

Виконано за допомогою Disqus