На Харківщині фермер відсидить 5 років за гратами через підроблений договір

29 грудня 2016 67 0
61-річний фермер, раніше судимий, підробив договір на користування землею
kommersant.ru61-річний фермер, раніше судимий, підробив договір на користування землею

На Харківщині фермер-шахрай отримав 5 років позбавлення волі за підроблений договір на обробку землі. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.

У 2010 р. Близнюківський районний суд визнав фермера винним у тому, що він самовільно зайняв 181 га земель державного резерву на території Алісівської сільської ради та засіяв їх сільгоспкультурами.

Крім того, він повинен був відшкодувати понад 160 тис. грн збитків завданих державі, а також був накладений арешт на врожай соняшнику та кукурудзи з незаконно засіяних земель.

«Однак, замість того, щоб відшкодувати завдані збитки, фермер приніс до суду підроблений договір, який надавав дозвіл на обробку цих ділянок. На підставі цього документу суд зняв арешт з врожаю. Зловмисник реалізував його. Вирученими коштами розпорядився на власний розсуд», — сказано у повідомленні прокуратури.

Суд першої інстанції визнав чоловіка винним у шахрайстві та використанні завідомо підробленого документа і призначив йому покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік.

Проте, і такий строк здався прокуратурі зам'яким та необґрунтованим звільненням засудженого від відбування покарання і звернулася у апеляційний суд. Колегія судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Харківської області погодилася з доводами апеляційної скарги прокурора та призначила зловмиснику 5 років позбавлення волі.

Виконано за допомогою Disqus