В Україні існує чорний ринок землі — Калинчук

4 січня 2017 104 0
Чорний ринок землі буде існувати, поки не буде створено ринкові механізми
Kurkul.comЧорний ринок землі буде існувати, поки не буде створено ринкові механізми

Наразі в Україні існує чорний ринок землі. Про це в коментарі для ГолосUA повідомляє експерт з питань земельних відносин Василь Калинчук.

«У нас є власники земельних паїв, які давно вже повмирали, а земельні паї перейшли до їхніх дітей. Діти живуть в абсолютно іншій місцевості, їм цю ділянку абсолютно не потрібен. Вони віддають ці ділянки в оренду на 49 років іншим особам або оформляють дарчу і отримують за це гроші. Це і є чорний ринок землі », — пояснює спеціаліст.

За словами Василя Калинчука, чорний ринок землі буде існувати, поки не буде створено ринкові механізми і критерії функціонування земельного ринку, оскільки зараз в Україні немає ні того, ні іншого.

«Потрібно підготувати законопроект, в якому будуть прописані всі ці критерії і механізми. Була вже спроба створити Земельний банк і та провалилася. А Земельний банк був потрібен для того щоб, можна було потім легко контролювати хід зміни власника землі. Земля — ​​це національне багатство, значить, і Земельний банк повинен бути державним. Ні про який цивілізованомий ринок землі ми говорити не можемо, поки не створено механізм функціонування сільськогосподарськомго ринку землі. До тих пір, який би ринок ми не створювали, це буде чорний ринок землі», — стверджує експерт.

Калинчук вважає, що треба говорити не про мораторій, а про критерії і створити механізми функціонування сільськогосподарського ринку землі.

«Хто і що буде продавати, хто буде все це відслідковувати — нічого цього немає», — резюмує експерт.

Виконано за допомогою Disqus

- 5° ... - 7°

Вітер

2.4м/с

Опади

3.6мм

Вологість

78%