Україна наврядчи збагатиться від приватизації держпідприємств — Мартинюк

5 січня 2017 105 0
Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України
Kurkul.comМаксим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України

Лише 47 держпідприємств з 504, які перебувають у сфері управління Мінагропроду, вийшли в плюс за підсумками минулого року. Про це в своєму блозі на сайті forbes.net.ua повідомив перший заступник міністра аграрної полиітики та продовольства України Максим Мартинюк.

«Річний звіт за 2016 рік ще не зведений, але результат роботи за 9 місяців не обнадіює — близько півмільйона гривень збитку», — пише заступник міністра.

За його словами, такі результати господарювання вкупі з високими витратами, які несе держава на управління, робить логічним рішення про приватизацію держпідприємств.

«У частині підготовки до приватизації найбільші зусилля доведеться докласти для структурування і обілення земельного банку цих підприємств, який і є їх основним, а часто — єдиним активом», — вважає Максим Мартинюк.

Заступник міністра пише, що де-факто держпідприємства оперують близько півмільйона гектар сільськогосподарських земель, з яких оформлено лише 157 тис га., що не заважає цим землям активно передаватися в користування, в обхід держави і на шкоду йому.

«Втім, навряд чи Україна істотно збагатиться, продавши ці держпідприємства. Більшість з них морально і технічно застаріли, а національний бізнес-клімат, хоча і має тенденцію до поліпшення, як мінімум в АПК, але так само далекий поки від оптимального. Битися за них інвестори не будуть», — повідомляє Мартинюк.

На його думку, приватизація держпідприємств є правильним рішенням, оскільки дозволить позбутися від витрат на їх адміністрування, а також дасть цим компаніям стимул і шанс для розвитку.

Виконано за допомогою Disqus