Перезволоження ґрунту «прогнало» мишей з полів

8 січня 2017 51 0
Погода допомогла у боротьбі з польовими мишами
ukranews.comПогода допомогла у боротьбі з польовими мишами

Температурний режим, часте випадання опадів у вигляді дощу та снігу призвело до надмірного перезволоження ґрунту на переважній більшості території країни, що негативно вплинули на життєдіяльність мишоподібних гризунів.

Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

У Житомирській, Луганській областях відмічали затоплення 5-8% колоній гризунів.

Скрізь на 5-51% посівів озимих зернових нараховується 1-3, осередково в полях Херсонської області 4 жилих колоній на 1 га. На 10-86% обстежених площ озимого ріпаку виявляли 0,5-3 колоній на 1 га. У багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур на 40-100% обстежених площ мають місце 1-5, максимально — 7 (Київська, Херсонська обл.) колоній на 1 га. Повсюди гризунами пошкоджено 1-3% рослин озимих культур та багаторічних трав у слабкому та середньому ступенях.

«Загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині, ймовірна в разі утримання стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни можуть продовжувати розмноження», — йдеться у повідмленні.

Також додається, що інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень шкідливості будуть визначатися насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють на площах зі щільністю гризунів понад 3-5 колоній на 1 га, через внесення в жилі нори дозволених родентицидів.

Виконано за допомогою Disqus