В Україні зафіксовано чотири нові спалахи АЧС

11 січня 2017 49 0
В Україні зафіксовано нові випадки АЧС
krasnodar.meatinfo.ruВ Україні зафіксовано нові випадки АЧС

З початку 2017 р. в Україні у чотирьох областях встановлено діагноз африканської чуми свиней. Про це повідомляє прес-служба Держпродспоживслужби.

Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області 6 січня 2017 р. загинуло вісім голів свиней в СТФ ПСП ім. Суворова, яке знаходиться в с. Прибужжя, Доманівського району Миколаївської області. При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 07.01.2017 встановлено діагноз на африканську чуму свиней. За попередньою інформацією у господарстві утримується 277 голів свиней.

Крім того, відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області 6 жовтня 2016 р. було вимушено забито дві голови свиней в підсобному господарстві військової частини № 1060 (с. Чмирівка, Старобільський район, Луганська область). 7 січня 2017 р. результати лабораторних досліджень підтвердили діагноз АЧС.

На початку року, 7 січня було зареєстровано загибель 56 голів свиней на Кіровоградщині в господарстві ТОВ «ім. Чапаєва» (с. Рівне, Новоукраїнський район). За результатами лабораторних досліджень вже 8 січня 2017 р. встановлено діагноз на АЧС. Наразі в господарстві ТОВ «ім. Чапаєва» налічується близько 2 тис. голів свиней.

Крім того, відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області 9 січня 2017 р. в приміщенні на території колишньої ферми ВРХ, що розташована в с. Ярославка, Саратський район, Одеська область, було виявлено загибель 70 голів свиней. За результатами лабораторних досліджень 10 січня 2017 р. встановлено діагноз на АЧС. За попередньою інформацією в орендованому приміщенні утримується 140 голів свиней.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС на місцях проведені засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при відповідних райдержадміністраціях, облдержадміністраціях рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювань вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Виконано за допомогою Disqus