НАБУ затримало екс-чиновника ДПЗКУ, що завдав збитку корпорації на $60 млн

25 січня 2017 66 0
Зерно ДПЗКУ продавалось за заниженими цінами одному з міжнародних зернотрейдерів через низку приватних компаній-посередників
nabu.gov.uaЗерно ДПЗКУ продавалось за заниженими цінами одному з міжнародних зернотрейдерів через низку приватних компаній-посередників

Детективи НАБУ 24 січня затримали одного з колишніх керівників ПАТ ДПЗКУ та представника міжнародного зернотрейдера за підозрою у завданні збитків ДПЗКУ на суму понад $60 млн (понад 1,6 млрд грн).

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

У повідомленні зазначається, що тривають обшуки, під час яких вилучені великі суми готівкових коштів, комп’ютерна техніка, яка, за версією слідства, могла використовуватися в злочинних цілях.

Затриманий екс-посадовець ДПЗКУ (начальник інформаційно-аналітичного управління) може бути причетний до вчинення низки злочинів, внаслідок яких ДПЗКУ зазнала збитків.

«Під час досудового розслідування детективи Бюро встановили, що у 2014 р. після призначення на керівні посади до ДПЗКУ цей чиновник разом з іншими службовими особами організував групу з метою особистого збагачення. Зокрема, вони розробили схему, за якою зерно, що належало ДПЗКУ, продавалось за заниженими цінами одному з міжнародних зернотрейдерів через низку приватних компаній-посередників, підконтрольних службовим особам ДПЗКУ та згаданому зернотрейдеру», — йдеться у повідомленні.

Зерно, придбане за заниженими цінами, міжнародний зернотрейдер продавав за ринковими. Різниця у вартості мала надійти на рахунки однієї з компаній-посередників, підконтрольних підозрюваним. Відповідно до контрактів, постачання зерна відбувалось на умовах післяплати, що не відповідало встановленим ринковим правилам й наражало державне підприємство на ризик неотримання коштів за свою продукцію.

«В кінцевому підсумку ПАТ «ДПЗКУ» не отримала більшу частину коштів за продане зерно. Внаслідок чого ДП зазнало збитків на суму понад $60 млн», — підсумовується у повідомленні.

Досудове розслідування за наведеними фактами детективи Бюро розпочали в липні 2016 р. Наразі вони встановлюють місцезнаходження інших учасників організованого угруповання.

Ще в одному кримінальному провадженні за фактами розкрадання коштів ДПЗКУ на суму 50 млн грн досудове розслідування завершене, обвинувальний акт скерований до суду в грудні 2016 р.

Виконано за допомогою Disqus