Спалахи АЧС зафіксовано одразу в чотирьох областях

27 січня 2017 56 0
В Полтавській, Харківській, Дніпропетровській та Кіровоградській областях виявлено АЧС
Kurkul.comВ Полтавській, Харківській, Дніпропетровській та Кіровоградській областях виявлено АЧС

В Полтавській, Харківській, Дніпропетровській та Кіровоградській областях виявлено спалахи африканської чуми свиней (АЧС). Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

В особистих підсобних господарствах громадян в смт Шишаки (Полтавська область), с. Іллічівка (Барвінківський район Харківська область), с. Веселе (Синельниківський район Дніпропетровська область) та в господарстві ФОП «Дзюндзя В. І.» (с. Новопілля Криворізький район Дніпропетровська область) було зареєстровано загибель свиней.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) було встановлено діагноз на АЧС.

Крім того, 24 січня ДНК вірусу АЧС було виявлено при дослідженні біоматеріалу, відібраного від трупа домашньої свині, що був виявлений поблизу с. Рівне Новоукраїнського району Кіровоградської області.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при відповідних райдержадміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Виконано за допомогою Disqus