Україні необхідний новий закон про обіг земель — експерт

30 липня 2015 50 0
Україні необхідний новий закон про обіг земель — експерт
Кurkul.comУкраїні необхідний новий закон про обіг земель — експерт

Мораторій дає підстави для розвитку тіньових схем, отримання хабарів, зазначає президент асоціації «Земельний союз України» Андрій Кошиль, пише «Gazeta.ua».

Він вважає, що якщо запровадити чіткі правила гри й вивести все в прозору площину, то держава буде у виграші. Зокрема, у бюджет надходитимуть податки від угод на ринку землі.

За його словами, однією з умов скасування мораторію є прийняття закону про обіг земель сільськогосподарського призначення. Поки що жодного законопроекту навіть не зареєстровано в парламенті. По-друге, скасування мораторію – це комплекс заходів. Протягом 2016 р. можна провести експеримент: застосувати різні моделі ринку землі на обмежених територіях. Подивитися, як вони функціонуватимуть. Проаналізувати, і тоді вже розробляти законопроект.

«Той, хто каже, що земля нині дуже дешева й не вигідно її продавати, просто не пробував її купити. Знайти ділянку на 10-20 га — складно. Земля дуже роздрібнена. Та й ціна навряд чи буде низькою», — говорить Андрій Кошиль.

Також додає, що сьогодні більшість орендних договорів – короткострокові. Виробники не вкладають грошей у збереження й поліпшення ґрунтів. Зате за три-п'ять років намагаються з них «вижати» все, що можна. Адже невідомо чи продовжить власник оренду. Також проблема – отримати кредит. Зараз можна хіба що під заставу врожаю. Але земля була б значно кращою заставою.

Виконано за допомогою Disqus

+ 32° ... + 16°

Вітер

1.3м/с

Опади

0мм

Вологість

44%
Матеріали за темою