Лапа не виключає політичне підгрунтя появи АЧС та пташиного грипу

3 лютого 2017 70 0
Підтверджень чи доведених фактів, що це біологічна війна, поки немає
inform-ua.infoПідтверджень чи доведених фактів, що це біологічна війна, поки немає

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа не виключає можливість політичного підтексту щодо поширення АЧС та пташиного грипу на території України.

Про це він повідомив в інтерв'ю AgroPolit.com.

За словами Лапи, поки підтверджень чи доведених фактів, що це біологічна війна, немає.

«Поки підтверджень чи доведених фактів, що це біологічна війна, немає, але повністю я би це не виключав, тим більше, що ми розуміємо, звідки АЧС потрапила на територію України – це східний кордон, який межує з Росією та Білоруссю. Навіть перший випадок, якщо ви пам’ятаєте, котрий був зафіксований у 2012 році в Запорізькій області, — тоді розслідування показало, що вірус було занесено разом із харчовою продукцією, які привезли туристи з Російської Федерації», — повідомив він.

Лапа підкреслив, що такі підозри виникали і у польських ветеринарів протягом 2016 р.

«Якщо в них на початку 2016 р. це було тільки в одному воєводстві та в дикій фауні, а потім захворювання пішло дещо вглиб Польщі. І перше питання, які вони підіймали, в тому числі, в комунікації з відповідними службами, які опікуються цією проблемою, чи не є це поширення елементом біологічної атаки. В них іде власне розслідування, і мені складно за них говорити. Я просто навів приклад, що такі припущення не є поодинокими й випадковими», — зазначив голова Держпродспоживслужби.

Виконано за допомогою Disqus