Мораторій на продаж поширюється на 27 млн га сільгоспземель — Держгеокадастр

7 лютого 2017 57 0
Під дію мораторію потрапляє 27 млн га з 42,7 млн сільгоспугідь
kurkul.comПід дію мораторію потрапляє 27 млн га з 42,7 млн сільгоспугідь

Мораторій на продаж сільськогосподарських земель діє лише на частину таких земель, повідомляє AgroPolit.com.

Про це заявив директор Департаменту землеустрою використання та охорони земель Держгеокадастру Олександр Краснолуцький в ході Національного аграрного форуму «Перспективи розвитку земельної реформи в Україні. Державна підтримка агропромислового комплексу».

Як розповів він, у 1990 р. Верховна Рада прийняла постанову про проведення земельної реформи України. В той час всі землі були у державній власності і основною метою тої реформи була передача земель з державної власності у приватну власність для ефективного використання приватними власниками. 1995-1996 рр. відбулося розпаювання земель після чого 7 млн громадян України отримали пай.

«З 1995 по 2000 р. не було мораторію на продаж сільськогосподарських земель, купляти в той час міг будь-хто: іноземці, юридичні особи (до 2000 р.). За той період купили 14 тис. земельних паїв з 7 млн. Сьогодні зі всіх земель, які маємо, майже 50% перебуває у приватній власності. При чому 46% — це землі державної власності і 4% — комунальної», — розповів Олександр Краснолуцький про нинішній стан земельних справ.

Директор департаменту уточнив, що в Україні наразі є 42,7 млн га сільськогосподарських угідь, з них під дію мораторію потрапляє 27 млн га.

«Ще 5,3 млн га можуть вільно продаватись, даруватись, обмінюватися 10 млн га потенційно можуть потрапити під продаж. Тобто повного мораторію на продаж та відчуження сільськогосподарських земель немає. Він діє тільки на частину таких земель», — говорить Краснолуцький.

За його словами, попри дію мораторію все одно земельні ділянки викуповуються для суспільних потреб тощо.

Виконано за допомогою Disqus