Державна підтримка фермерських господарств — ключове завдання Мінагропроду — Павленко

3 березня 2015 77 0
Державна підтримка фермерських господарств — ключове завдання Мінагропроду — Павленко
Latifundist.comАлексей Павленко, министр аграрной политики и продовольствия Украины

Дрібні та середні фермерські господарства укріплюють свої позиції на аграрному ринку України. Вже зараз половина товарів, які представлені на ринкових прилавках та магазинах, виробляється саме одноосібними господарствами. Про це 23 лютого в студії «Сніданку з 1+1» повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, повідомляє прес-служба Мінагропроду.

Зокрема, в дрібних та середніх господарствах зайняті близько 4,2 млн українців, які наповнюють ринок овочами, молоком та м’ясом. Наприклад, понад 45% свинини виготовляється саме фермерами.

«Вони вже є повноправними учасниками ринку. Від того, що нам пропонують фермери, залежить і ціноутворення. Вони менше залежать від експортної складової, але є питання сезонності, купівельної спроможності та виробничих витрат, наприклад, на паливо», — додав міністр.

Менше з тим, державна підтримка фермерських господарств є одним з ключових завдань міністерства. Наразі профільне відомство спільно з банківськими установами вирішує питання кредитування посівної, а також домагається справедливого бюджетного фінансування.

Крім того, на порядку денному — імплементація європейського досвіду підтримки сільського господарства.

«У нас є окрема група, яка працює з європейськими спеціалістами. Вона фокусується саме на розвитку територій та підтримці малого і середнього бізнесу, в тому числі за рахунок механізмів кооперації», — пояснив Олексій Павленко.

Виконано за допомогою Disqus