В Україні у цьому році прогнозують 200 випадків АЧС

21 лютого 2017 430 0
Втрати від АЧС складають більше 130 млн грн
pixabay.comВтрати від АЧС складають більше 130 млн грн

Аграрний комітет ВРУ розглядає ситуацію з посилення АЧС в Україні. Про це повідомляє AgroPolit.com.

«Склалася складна проепізотична ситуація з АЧС. З початку 2017 року виявлено 43 випадки АЧС. Враховуючи динаміку поширення хвороби з 2014 по 2017 р., до кінця поточного року можна очікувати 150-200 випадків і кожен четвертий випадок буде на свиногосподарстві з низьким захистом біобезпеки. Це загрожує експорту м’яса свинини з країни», — говорить в.о. голови аграрного комітету Олександр Бакуменко.

Раніше голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа повідомив, що тільки прямі втрати (вилучення свиней та карантинні заходи) — більше 130 млн грн.

«Загальні втрати, включаючи опосередковані — це неможливість протягом певного проводити діяльність з виробництва свинини, ми оцінюємо в суму близько 200 млн грн», — додав він.

З початку 2017 р. в Україні виявлено 43 випадки АЧС, а з 2012 р. в країні трапився 181 випадок цього захворювання.

«Станом на поточну дату карантинні заходи продовжують діяти у 39 неблагополучних пунктах. Найбільше неблагополучних пунктів зараз залишається в Полтавській області – шість. П'ять в Харківській області. В Луганській області чотири неблагополучні пункти», – пояснив голова Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, наразі в Держпродспоживслужбі пропонують збільшити штрафи за спричинення спалахів африканської чуми свиней. Парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин планує найближчим часом заслухати доповідь міністра аграрної політики Тараса Кутового щодо заходів, які міністерство проводить у рамках боротьби з АЧС.

Виконано за допомогою Disqus