Блокада Донбасу найболючіше може вдарити по тваринництву — думка

21 лютого 2017 99 0
За словами аграрія, зриву посівної через блокаду Донбасу не буде
dsnews.uaЗа словами аграрія, зриву посівної через блокаду Донбасу не буде

Найбільше від торговельної блокади Донбасу може постраждати галузь тваринництва. Про це розповів директор ТОВ «Новий шлях» Олексій Гомон у ексклюзивному коментарі Kurkul.com.

Господарство, яке очолює чоловік займається рослинництвом, а також мають поголів’я ВРХ, тому блокада вугілля з Донбасу може негативно позначитися на роботі підприємства.

На його думку, якщо при підготовці до посівної можна завдяки сучасному обладнанню та техніці обійтись без електроенергії, то на фермі без неї ніяк.

«Якщо будуть віялові відключення електроенергії, то знизяться результати показників у тваринництві. У ньому дуже багато механізованих процесів, які можна зробити лише за допомогою електроенергії. Ми тоді не зможемо дотримуватись графіків доїння, прибирання. Будемо працювати не зовсім так, як того вимагає технологія. А, отже, саме в цьому напрямку найбільше й постраждаємо», — розповідає Олексій Гомон.

Зриву посівної через блокаду Донбасу, аграрій каже, не буде. Олексій Гомон впевнений, що до травня влада знайде альтернативні шляхи, які допоможуть придбати вугілля.

«Я думаю, що знайти і придбати його в іншому місці все-таки можна буде. Але якщо це питання не буде вирішене до липня, тоді усім нам тут нічого буде робити», — стверджує аграрій з Харківщини.

Натомість на Полтавщині вже б’ють на сполох. Очільник обласного департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов у інтерв’ю одному із місцевих видань заявив – посівна у області під загрозою зриву.

«Господарства зараз почнуть реалізовувати своє зерно, але без електроенергії елеватори не зможуть його прийняти. Таким, чином підготувати зерно до посівної неможливо», — наголосив Сергій Фролов.

Людмила Лутицька, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus