У вівторок Гройсман та ФДМУ вирішуватимуть долю ОПЗ — Білоус

23 лютого 2017 52 0
Поки що без відповіді лишається питання з подальшою приватизацією ДПЗКУ та Аграрного фонду
kurkul.comПоки що без відповіді лишається питання з подальшою приватизацією ДПЗКУ та Аграрного фонду

Наступного вівторка прем’єр міністр та ФДМУ проведуть засідання щодо активізації приватизації держоб’єктів.

Про це сьогодні повідомив голова ФДМУ Ігор Білоус на засіданні Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питаньприватизації, пише AgroPolit.com.

«У вівторок буде нарада з Володимиром Гройсманом аби визначити покарання людям, які відповідають за передачу держоб’єктів Фонду. Ті підприємства, які є у Фонду, готуємо до приватизації» — пояснив він.

Але, за його словами, є ряд питань, які наразі зависли. Зокрема, за словами Ігора Білоуса, поки що без відповіді лишається питання з подальшою приватизацією ДПЗКУ та Аграрного фонду. Мовляв, про це заявили, але ще не передали.

Серед запланованих запитань — розгляд заявок щодо оренди ОПЗ. Він підкреслив, що сьогодні останній день прийому заявок від потенційних орендарів. Ігор Білоус пояснив, що наразі зацікавлених орендувати ОПЗ є й «консорціуми, які складаються торгові доми та газопостачальники».

«Ми ставимо за мету — запустити ОПЗ якомога швидше. Це пов’язано не з необхідністю надходжень до бюджету, а соціальним питанням: з 1 січня 2017 р. завод втратив 55 співробітників. Це спеціалісти певного профілю, які їдуть за кордон. Наступного тижня розглядатимемо варіанти, як запустити завод… Я б не відкидав можливості продати цей завод цього року», — пояснив він.

Крім того, на зустрічі з прем’єром підійматимуться інші питання. Зокрема, активізації роботи з передачі об’єктів до ФДМУ міністерствами та прийняття парламентом ряду законопроектів.

«Фонд також наступного тижня стимулюватиме процес приватизації — презентує оновлений законопроект про приватизацію. Наразі маємо проблеми з великою приватизацією. І прийняття даного документу мають допомогти її перезапустити. », — говорить Білоус.

Голова ФДМУ наголосив, що ряд приватизацій зупинився через дії самих депутатів. Так, зокрема, пояснив він, наразі не вирішена доля законопроекту, який виключає з переліку приватизації ряд об’єктів, щодо яких сьогодні є запитання. Нагадаємо, що нещодавно Мінагрополітики повідомило, що ДПЗКУ потрібно виключити зі списку об’єктів до приватизації.

За словами Ігоря Білоуса, в руках депутатів також доля ще одного аграрного держоб’єкту – «Укрспирт».

«Ми виступили співавтором законопроекту про демонополізацію «Укрспирт». Міністр Тарас Кутовий виступає двигуном цього процесу. (Після прийняття цього закону. – Авт.) ми готові виступити агентом з продажу цього об’єкту. Ми не готові його тримати. Ми готові до продажу цього активу», — наголосив він.

Нагадаємо, що в парламенті знаходиться схвалений урядом законопроект — №5445 від 23.11.2016 «Про демонополізацію та впровадження ринкових засад функціонування спиртової галузі». Його розробила команда аграрного міністра Тараса Кутового. Очікується, що на цій сесії його розглянуть у першому читанні.

Виконано за допомогою Disqus