У трьох районах Рівненщини до 1 березня проведуть облік усього поголів’я свиней

24 лютого 2017 35 0
На Рівненщині нараховується понад 70 свиногосподарств
bdzhola.comНа Рівненщині нараховується понад 70 свиногосподарств

А до 1 березня у цих трьох районах проведуть облік усього поголів’я свиней – як в мисливських угіддях, так і господарствах.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської області.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні обласної протиепізоотичної комісії під керівництвом першого заступника голови ОДА Юрія Приварського.

«Останнім часом на Рівненщині, як і загалом по Україні почастішали випадки захворювання на АЧС. Як бачимо, основним джерелом занесення збудника АЧС є дикі свині. Тому маємо з усією відповідальністю посилити біологічну безпеку по всій території області, аби не було нових спалахів інфекції», — наголосив Юрій Приварський.

Так, на Рівненщині нараховується понад 70 свиногосподарств, де утримується більше 35 тис. тварин.

«Свиноферми мають бути повністю загороджені. Власники повинні встановити санпропускники з душовими та переодягальнями, спецодягом та взуттям для персоналу. Також має бути централізоване прання і дезінфекція одягу. Окрема увага відгодівлі свиней – корми повинні бути термічно обробленими, заборонена годівля харчовими відходами», — озвучив вимоги керівник ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області Володимир Лазарчук.

Очільник області пригрозив припинити діяльність господарств, які не посилять профілактику від АЧС.

Додається, що лісівники області обстежуватимуть угіддя, аби завчасно виявляти хворих та мертвих тварин. А в зоні нагляду Рівненського району проведуть депопуляцію дикого кабана. Усіх добутих тварин спалюватимуть.

Виконано за допомогою Disqus