Фермери не мають достатньої інформації щодо можливостей реалізації органіки — експерт

27 лютого 2017 78 0
Під поняття «торговельний органічний союзник» найбільше підпадають Німеччина та скандинавські країни
meetpoint.lvПід поняття «торговельний органічний союзник» найбільше підпадають Німеччина та скандинавські країни

Фермери дуже часто не мають достатньої інформації щодо можливостей виробництва та реалізації органіки в Україні.

Про це в інтерв'ю AgroPolit.com розповів голова Ради з питань експорту продовольства (Ukrainian Food Export Board, (UFEB) Богдан Шаповал.

Щодо експорту органічної продукції Богдан Шаповал зазначив, що Україна не повністю реалізує свій потенціал.

«Безперечно, у розширенні географії українського експорту органічна продукція відіграє значну роль, адже точково вона реалізується майже в усій Європі, у США, в Гонконзі й так далі. Однак у плані товарної вартості експорту органіки Україна не повністю реалізує свій потенціал. Тут під поняття «торговельний органічний союзник» найбільше підпадають Німеччина та скандинавські країни, які вже проявляють великий інтерес до наших продуктів. На жаль, наші фермери дуже часто не мають достатньої інформації щодо можливостей виробництва та реалізації органіки в Україні. Тож влада могла б популяризувати цей вид бізнесу, доносити цю інформацію», — підкреслив експерт.

Також він зазначив, що Мінагропрод робить кроки в цьому напрямку. А щодо бізнесу — потрібно займати активну позицію, шукати рішення, адже «за вас розвинути вашу справу ніхто не зможе».

Нагадаємо, що міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий подав законопроект № 5448 «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який спрощує введення органічного бізнесу. Крім того один з основних напрямків стратегії Мінагрополітики «3+5» — органічне виробництво.

Виконано за допомогою Disqus