Чернівецькі фермери планують вирощувати польську чорницю

3 березня 2017 247 0
Польська чорниця в Чернівцях
ivona.bigmir.netПольська чорниця в Чернівцях

Чернівецькі фермери планують вирощувати польську чорницюЗа словами віце-старости Бєльського повіту Гжегоша Щетинського, для Чернівецької області, яка є малоземельною і густонаселеною, найкраще підходить інтенсивне сільське господарство, зокрема, вирощування ягід та їх переробка. Це забезпечить робочі місця і прибутки, тим паче, клімат Буковини цьому сприяє, повідомляє freelife.cv.ua.

У середині лютого делегація з Кіцманщини відвідала Польщу для налагодження контактів та отримання досвіду ведення сільськогосподарського бізнесу у західних сусідів.

Аграрії побували у Бєльському повіті та місті Бєлосток, де ознайомилися з вирощуванням борувки (сортової чорниці), що в Польщі є вигідним бізнесом.Директор ТОВ «Брусницька земля» Микола Осипчук планує цьогоріч посадити чорницю на невеликій площі (50 соток) біля хати.

«Під час візиту в Польщу ми побачили, що вирощування борувки — досить вигідний, але й затратний і клопіткий бізнес. Адже потрібно придбати недешеві саджанці чорниці, обладнати систему крапельного поливу, підготувати спеціальний ґрунт — з домішками торфу, кори, тирси. Багато різних нюансів, про які нам розповідали польські фермери. Якщо ця культура приживеться, то я й інші аграрії, що їздили переймати досвід в Польщу, плануємо садити цю корисну і цінну ягоду на більших площах», — ділиться планами Микола Осипчук.

Виконано за допомогою Disqus