Реклама

Попередник для озимої пшениці - складова успішної перезимивлі - НААН

4 березня 2017 139 0
Сходження озимої пшениці
Kurkul.comСходження озимої пшениці

Пізні сходи та слабкий розвиток озимини є результатом цілої низки помилок українських агрономів. Перша з них — посів пшениці після непідходящих попередників.

Про це розповів Олександр Іващенко, академік НААН України, під час круглого столу «Аналіз умов перезимівлі зернових культур та основні елементи технології вирощування зернових у 2017 році».

За його словами, посів пшениці відбувся переважно на полях, які за своїми попередниками не передбачали посіву озимих культур.

Зокрема помилкою було сіяти озиму пшеницю після сої та чорного пару, які вважались агрономами хорошими попередниками.

«Скажіть, будь ласка, парові площі, на яких ми сіяли пшеницю, мали органіку чи не мали? — запитує Олександр Іващенко. — Практично не мали. Значить це вже не пари, це, пробачте, пародія на пари. Тому що пар нормальний передбачає внесення органіки, бо парове поле «з'їдає» 2,5 т гумусу на га за рік. Відповідно таке поле не здатне нормально утримувати вологу і навіть на парових площах виникає проблема отримання сходів, що парадокс саме по собі».

Те ж саме стосується сої. Хоча бобові кульутри і вважаються нормальними попередниками, проте посів озимини після сої виявився нерозумним. Соя не лише пізно звільняє площу, а ще й виносить вологу протягом всього періоду вегетації, тому ґрунти після неї не були забезпечені вологою для розвитку сходів озимої пшениці.

Виконано за допомогою Disqus