Через надмірну вологу Херсонщина втратила врожай

3 серпня 2015 66 0
Через надмірну вологу Херсонщина втратила врожай
Кurkul.comЧерез надмірну вологу Херсонщина втратила врожай

Форвардні контракти на 109 тис. т продовольчої пшениці загальною вартістю 285 млн грн, які фермери Херсонщини уклали з Аграрним фондом України, не будуть виконані. 180 млн грн авансу аграрії отримали ще минулої осені, пише «Херсонська міська газета».

На сьогодні в області зібрано вже 1,5 млн т зернових, проте розрахуватися цими запасами селяни не зможуть. Справа в тому, що нетипова волога погода для Півдня України, яка трималася перші місяці літа, повністю «вбила» клейковину пшениці. Так, значна частина врожаю — фуражне зерно — Аграрним фондом в резерв не приймається.

«Цього року селяни зіткнулися з проблемою недобору продовольчого зерна. Вихід тепер один — здавати фураж за форвардними умовами, з відповідним коригуванням ціни. Держава зможе продавати це зерно закордон, виробляти комбікорми. Ми вже звернулися до МінАПК з проханням визначитися з часткою контрактів. Усе робиться максимально швидко, адже вологе зерно гниє на токах», — підкреслив директор Херсонського регіонального відділення Аграрного фонду України Олександр Кобець.

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 17°

Вітер

1.9м/с

Опади

0мм

Вологість

41%