На землі НААН «полюють» депутати і власники холдингів — журналістське розслідування

13 березня 2017 969 0
Журналісти припускають, що депутати і власники холдингів мають зацікавленість у землях НААН
news.infoЖурналісти припускають, що депутати і власники холдингів мають зацікавленість у землях НААН

Аналіз останньої публічної інформації про неефективну діяльність Національної академії аграрних наук України (НААН) може свідчити про те, що інтерес до цієї структури продиктований особистим бажанням окремих осіб нажитися на землях Академії або вплинути на її діяльність.

Таке припущення роблять журналісти AgroPolit.com у власному розслідуванні.

За попередніми даними, в інформаційному просторі почали з’являтися майже ідентичні тези про «неефективність аграрної науки», «надмірні обсяги земель у її користуванні», які озвучували різні публічні особи.

Журналісти припускають: представники окремих політичних сил хочуть привласнити землі НААН. Власні джерела AgroPolit.com повідомили, що до цього причетний політтехнолог Олексій Якубін. Нещодавно він заявив, що президент НААН Ярослав Гадзало має стосунок до ініціативи зняття земельного мораторію в Конституційному суді.

«Виступ Якубіна — лише ширма, за якою ховається цілком практичний інтерес окремих депутатів. Начебто керівництво НААН відмовило депутату з БПП Олександрові Жолобецькому у призначенні на керівну посаду ДП в Миколаївській області його людини. На посаду пропонували людину без аграрного диплома («із суднобудівельним дипломом»), яка б дистанційно керувала фінансовими потоками ДП у ручному режимі» — повідомляє анонімне джерело.

Зазначимо, що Олександр Жолобецький у лютому 2017 року разом із кількома нардепами (Геннадій Ткачук, Ірина Суслова та Олександр Лівік) звернулися до Генерального прокурора України Юрія Луценка з проханням комплексно перевірити діяльність керівництва НААН щодо його можливої причетності до схем розкрадання земель Академії.

Однак ані жоден із цих депутатів, ані сам Ярослав Гадзало ніяк не прокоментували журналістам цю ситуацію.

За іншими припущеннями журналістів, ще одна причина прискіпливої уваги до діяльності НААН — «тінь» агрохолдингів та особистий інтерес президента УКАБ і директорa агрохолдингу «Індустріальна молочна компанія» (ІМК) Алекса Ліссітси, який активно виступає за відкриття ринку землі.

«Така цікавість до земель аграрної науки продиктована тим, що він (Алекс Ліссітса, — ред.) лобіює інтереси великих холдингів. Він сам — один із небагатьох, хто виступає за відкриття ринку землі, що, у свою чергу, призведе до приватизації земель НААН», — раніше коментували ситуацію в Академії.

Також анонімне джерело припускає, що зацікавленість землями НААН — своєрідна помста Алекса Ліссітси керівництву Академії, бо вона не допомогла призначити на посаду академіка його родичку.

AgroPolit.com звернувся до Алекса Ліссітси з проханням прокоментувати цю інформацію. Утім, як повідомила заступник генерального директора з комунікацій УКАБ Зоряна Гошовська, президент УКАБ відмовився коментувати ці питання», — пише автор у статті.

Виконано за допомогою Disqus

+ 22° ... + 11°

Вітер

2.9м/с

Опади

10.9мм

Вологість

97%