В Україні 4 млн землі знаходяться поза дією мораторію — Мартин

13 березня 2017 178 0
За підрахунками, Андрія Мартина поза дією мораторію перебуває приблизно 3-4 млн га
times.cv.uaЗа підрахунками, Андрія Мартина поза дією мораторію перебуває приблизно 3-4 млн га

Приблизно 3-4 млн га земельних ділянок перебувають поза дією мораторію.

Про це в інтерв’ю AgroPolit.com розповів заступник голови ради Асоціації «Земельна спілка України» Андрій Мартин.

За його словами, ринкові земельні відносини на селі вже фактично сформувалися, адже підмораторною є лише частина земель.

«Насправді кількість обмежених у обігу приватних земель не так уже й важко порахувати — це 27 млн га розпайованих земель. Підмораторними є державні та комунальні землі, хоча роздавати їх, приміром, у порядку безоплатної приватизації ніщо не забороняє.

Лише за останні роки Держгеокадастром роздерибанені сотні тисяч гектарів земель і мораторій на них не поширюється — вони одразу потрапляють на ринок.

За моїми підрахунками, поза дією мораторію перебуває приблизно 3-4 млн га. Як правило, це двогектарні ділянки особистого селянського господарства (ОСГ), під яке часто нарізалися цілі поля.

Сьогодні в мережі можна без проблем знайти оголошення про продаж земельних масивів у 60–200 га. І навіть підмораторні землі через механізм укладання договорів емфітевзису, по суті, є учасниками ринку, адже безстрокове право користуватися землею — це практично та ж сама власність», — каже голова Асоціації.

На думку Андрія Мартина, сільськогосподарські землі в Україні успішно продають і купують, на них сформовані ринкові ціни, а не помічати цього може лише дурний.

«Лише нещодавно ми допомагали оформлювати низку угод у Полтавській області — місцевий фермер купував землю за ціною 70–85 тис. грн за гектар і, що цікаво, – ніхто не плакався, сорочок на грудях не рвав, усе відбувалося спокійно і зважено», — додає Андрій Мартин.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus