ФАО починає проект розвитку кооперативів в Україні

3 лютого 2017 115 0
 Проект виконується спільно ЄБРР, ФАО та Rabobank
kurkul.com Проект виконується спільно ЄБРР, ФАО та Rabobank

ФАО починає проект розвитку кооперативів професійних виробників в Україні спільно з Rabobank.

Про це повідомив економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.

«Мова йде лише про кооперацію комерційних або професійних виробників сільськогосподарської продукції. Кооперацією власників присадибних ділянок цей проект займатися не буде», — прокоментував він.

Проектом не планується створювати жодних кооперативів, але в рамках проекту планується надання технічної допомоги існуючим кооперативам або групам виробників. Проект не буде надавати жодної фінансової підтримки кооперативам, тільки технічну допомогу.

Технічна допомога в рамках проекту буде включати в себе практичні аспекти:

  • надання інформації про всі аспекти діяльності кооперативів, враховуючи найкращі світові практики;
  • кілька тренінгів для керівництва кооперативів стосовно всіх аспектів діяльності;
  • підтримка в розробці детальних бізнес-планів для трьох відібраних кооперативів, які хочуть розвивати та інвестувати в свою діяльність з залученням міжнародних експертів/маркетологів, фінансистів, технологів, тощо.

«Це буде невеличкий проект, можливо найменший в історії донорства кооперативів України. Але ми сподіваємося, що його вплив буде суттєвим, бо хочемо використати обмежені ресурси максимально ефективно. Плануємо сконцентруватися на трьох проектах для того, щоб показати іншим можливі і дуже практичні шляхи розвитку», — підкреслив Андрій Ярмак.

За його словами, кооператив для них це не юридична форма, а формат спільної діяльності фермерів з метою отримання прибутку.

«Це дійсно має бути спільна діяльність саме виробників і тільки виробників, і вся ця діяльність має бути абсолютно прозорою. Кооперативи, що хочуть співпрацювати з проектом, повинні: бути готові надати повну інформацію про спів-власників; бути відкритими до залучення нових членів; та бути готовими то того, щоб ділитися інформацією про розвиток проекту під час його реалізації з усіма, кому вона може бути цікавою», — зазначив Андрій Ярмак.

Дізнатися більше інформації можна буде на конференції «Мільйон з гектара» 20-21 лютого в м. Дніпро.

Виконано за допомогою Disqus