Мораторій на землю потрібно продовжувати ―Тарута (ОПИТУВАННЯ)

30 березня 2017 82 0
Сергій Тарута, народний депутат України
gazeta.zn.uaСергій Тарута, народний депутат України

Народний депутат України (позафракційний) Сергій Тарута переконаний, що необхідно продовжувати мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення потрібно до 2019-2021 рр. Але при цьому необхідно законодавчо врегулювати функціонування ринку землі, повідомляє сайт m.znaj.ua.

Сергій Тарута боїться щоб не сталося з Україно того ж, що було в Аргентині після зняття мораторію.

«Мораторій на землю потрібно продовжувати, зараз не можна продавати землю, поки не буде чітких прозорих умов, щоб не було у нас Аргентини. Тому що Аргентину спочатку привели в стан дефолту, в тому числі і зусиллями МВФ, знецінили повністю всі активи і потім американські компанії за безцінь скупили великі масиви землі. Тому мораторій потрібно продовжувати, і не на один рік, а мінімум на два-три-чотири роки, поки не будуть розроблені правильні принципи, узгоджені із суспільством, насамперед з фермерами », ― зазначив Тарута.

Після реформ, які провела Аргентина, землі скупили зарубіжні корпорації Величезна різниця між внутрішніми та експортними цінами призвела чи ні до голоду в країні.Депутат вважає, що найважливішим є законодавче врегулювання функціонування ринку землі в Україні.

«Потрібно досягти консенсусу в питанні, на яких умовах і хто купує землю. Процедура придбання землі повинна бути відкритою, і, перш за все, покупцями повинні виступати українці, а саме фермери. Але для цього у них повинні бути гроші. Поки у них фінансових ресурсів не буде, потрібен мораторій на землю», ― наголосив Сергій Тарута.

Коментувати
Виконано за допомогою Disqus